  • CRCW04023R90FKTD
CRCW04023R90FKTD
advertisement
Manufacturer No:
CRCW04023R90FKTD
HK JDW NO:
873-CRCW04023R90FKTD
Package:
0402 (1005 Metric)
Datasheet:
CRCW04023R90FKTD
Step5Bar-code shipping tag
CRCW04023R90FKTD
  • Factory Lead Time
    12 Weeks
  • Contact Plating
    Lead, Tin
  • Package / Case
    0402 (1005 Metric)
  • Supplier Device Package
    0402
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Series
    CRCW
  • Size / Dimension
    0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
  • Tolerance
    ±1%
  • Feature
    Automotive AEC-Q200
  • Temperature Coefficient
    ±100ppm/°C
  • Resistance
    3.9Ohms
  • Max Operating Temperature
    155°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Power (Watts)
    0.063W 1/16W
  • Power Rating
    63mW
  • Max Power Dissipation
    63mW
  • Height
    406.4μm
  • Height Seated (Max)
    0.016 0.40mm