  • CRCW04027K32FKEDHP
CRCW04027K32FKEDHP
advertisement
Manufacturer No:
CRCW04027K32FKEDHP
HK JDW NO:
873-CRCW04027K32FKEDHP
Package:
0402 (1005 Metric)
Description:
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, CRCW-HP Series, Thick Film, 7.32kOhm, 0.2W 1/5W, ±1%, -55°C~155°C
Step5Bar-code shipping tag
CRCW04027K32FKEDHP
  • Factory Lead Time
    16 Weeks
  • Package / Case
    0402 (1005 Metric)
  • Surface Mount
    YES
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Mounting Feature
    SURFACE MOUNT
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2013
  • Series
    CRCW-HP
  • Size / Dimension
    0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
  • Tolerance
    ±1%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Feature
    Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
  • Pbfree Code
    yes
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    ±100ppm/°C
  • Resistance
    7.32kOhm
  • Terminal Finish
    Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • Power (Watts)
    0.2W 1/5W
  • Additional Feature
    RATED AC COLTAGE(V): 50
  • Power Rating
    200mW
  • Packing Method
    TR, PAPER, 7 INCH
  • Max Power Dissipation
    200mW
  • Construction
    Rectangular
  • Resistor Type
    FIXED RESISTOR
  • Working Voltage
    50V
  • Height
    406.4μm
  • Height Seated (Max)
    0.016 0.40mm