  • CRCW0603750KDKTAP
CRCW0603750KDKTAP
advertisement
Manufacturer No:
CRCW0603750KDKTAP
Manufacturer:
Vishay
HK JDW NO:
866-CRCW0603750KDKTAP
Package:
Datasheet:
CRCW0603750KDKTAP
Description:
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, 750000Ohm, 0.5%,
Step5Bar-code shipping tag
CRCW0603750KDKTAP
    Select All
  • Surface Mount
    YES
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Mounting Feature
    SURFACE MOUNT
  • Tolerance
    0.5%
  • JESD-609 Code
    e0
  • Pbfree Code
    no
  • Temperature Coefficient
    100 ppm/°C
  • Resistance
    750000Ohm
  • Terminal Finish
    Tin/Lead (Sn/Pb) - with Nickel (Ni) barrier
  • Additional Feature
    RATED AC VOLTAGE (V): 75, SEMI-PRECISION
  • Packing Method
    TR, PAPER, 7 INCH
  • Technology
    METAL GLAZE/THICK FILM
  • Construction
    Rectangular
  • Resistor Type
    FIXED RESISTOR
  • Reach Compliance Code
    not_compliant
  • Rated Power Dissipation (P)
    0.1W
  • Operating Temperature (Max)
    155°C
  • Operating Temperature (Min)
    -55°C
  • Working Voltage
    75V
  • Size Code
    0603
  • Rated Temperature
    70°C