  • CRCW080511R0JNTA
CRCW080511R0JNTA
advertisement
Manufacturer No:
CRCW080511R0JNTA
HK JDW NO:
873-CRCW080511R0JNTA
Package:
0805 (2012 Metric)
Datasheet:
CRCW080511R0JNTA
Description:
CRCW Series, Thick Film, 11Ohms, 0.125W 1/8W, ±5%, -55°C~155°C
Step5Bar-code shipping tag
CRCW080511R0JNTA
  • Factory Lead Time
    11 Weeks
  • Contact Plating
    Lead, Tin
  • Package / Case
    0805 (2012 Metric)
  • Supplier Device Package
    0805
  • Weight
    5.499807mg
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Series
    CRCW
  • Size / Dimension
    0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Feature
    Automotive AEC-Q200
  • Temperature Coefficient
    ±200ppm/°C
  • Resistance
    11Ohms
  • Max Operating Temperature
    155°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Power (Watts)
    0.125W 1/8W
  • Voltage - Rated
    150V
  • Power Rating
    125mW
  • Voltage - Rated DC
    150V
  • Max Power Dissipation
    125mW
  • Case Code (Metric)
    2012
  • Case Code (Imperial)
  • Height
    508μm
  • Height Seated (Max)
    0.020 0.50mm
  • Length
    2.0066mm
  • Width
    1.2446mm