  • CRCW080520K0FKEA
CRCW080520K0FKEA
advertisement
Manufacturer No:
CRCW080520K0FKEA
HK JDW NO:
873-CRCW080520K0FKEA
Datasheet:
CRCW080520K0FKEA
Description:
RES SMD 20K OHM 1% 1/8W 0805
Step5Bar-code shipping tag
CRCW080520K0FKEA
  • Factory Lead Time
    11 Weeks
  • Contact Plating
    Tin
  • Mount
    Surface Mount
  • Package / Case
    0805 (2012 Metric)
  • Number of Pins
    2
  • Supplier Device Package
    0805
  • Weight
    5.499807mg
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2006
  • Series
    CRCW
  • Size / Dimension
    0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
  • Tolerance
    ±1%
  • Feature
    Automotive AEC-Q200
    2
  • Termination
    SMD/SMT
  • Temperature Coefficient
    ±100ppm/°C
  • Resistance
    20kOhms
  • Max Operating Temperature
    155°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Power (Watts)
    0.125W 1/8W
  • Voltage - Rated
    150V
  • Power Rating
    125mW
  • Voltage - Rated DC
    150V
  • Max Power Dissipation
    125mW
  • Depth
    1.25mm
  • Military Standard
    Not
  • Case Code (Metric)
  • Case Code (Imperial)
  • Working Voltage
    150V
  • Height
    500μm
  • Height Seated (Max)
    0.020 0.50mm
  • Length
    2mm
  • Width
    1.25mm