  • CRCW0805332RFKEBC
CRCW0805332RFKEBC
advertisement
Manufacturer No:
CRCW0805332RFKEBC
HK JDW NO:
873-CRCW0805332RFKEBC
Datasheet:
CRCW0805332RFKEBC
Description:
CRCW-C Series, Thick Film, 332Ohms, 0.125W 1/8W, ±1%, -55°C~155°C
Step5Bar-code shipping tag
CRCW0805332RFKEBC
  • Factory Lead Time
    14 Weeks
  • Package / Case
    0805 (2012 Metric)
  • Supplier Device Package
    0805
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Series
    CRCW-C
  • Size / Dimension
    0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
  • Tolerance
    ±1%
  • Temperature Coefficient
    ±100ppm/°C
  • Resistance
    332Ohms
  • Power (Watts)
    0.125W 1/8W
  • Height Seated (Max)
    0.024 0.60mm