  • CRCW120610R0JNTC
CRCW120610R0JNTC
advertisement
Manufacturer No:
CRCW120610R0JNTC
HK JDW NO:
873-CRCW120610R0JNTC
Datasheet:
CRCW120610R0JNTC
Description:
CRCW Series, Thick Film, 10Ohms, 0.25W 1/4W, ±5%, -55°C~155°C
Step5Bar-code shipping tag
CRCW120610R0JNTC
    1206 (3216 Metric)
  • Supplier Device Package
    1206
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Series
    CRCW
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Feature
    Automotive AEC-Q200
  • Temperature Coefficient
    ±200ppm/°C
  • Resistance
    10Ohms
  • Power (Watts)
    0.25W 1/4W
  • Power Rating
    250mW
  • Height Seated (Max)
    0.024 0.60mm