  • CRCW12101R65FKTA
CRCW12101R65FKTA
advertisement
Manufacturer No:
CRCW12101R65FKTA
Manufacturer:
Vishay
HK JDW NO:
866-CRCW12101R65FKTA
Package:
1210
Datasheet:
Description:
Thick Film, 1.65Ohm, 1%,
Step5Bar-code shipping tag
CRCW12101R65FKTA
    Select All
  • Contact Plating
    Lead, Tin
  • Package / Case
    1210
  • Packaging
    Tape & Reel
  • Tolerance
    1%
  • Temperature Coefficient
    100 ppm/°C
  • Resistance
    1.65Ohm
  • Max Operating Temperature
    155°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Composition
    Thick Film
  • Power Rating
    500mW