  • CRCW121811K5FKTK
CRCW121811K5FKTK
advertisement
Manufacturer No:
CRCW121811K5FKTK
HK JDW NO:
873-CRCW121811K5FKTK
Package:
1218 (3246 Metric)
Datasheet:
CRCW121811K5FKTK
Description:
CRCW Series, Thick Film, 11.5kOhms, 1W, ±1%, -55°C~155°C
Step5Bar-code shipping tag
CRCW121811K5FKTK
  • Package / Case
    1218 (3246 Metric)
  • Supplier Device Package
    1218
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Size / Dimension
    0.122Lx0.181W 3.10mmx4.60mm
  • Tolerance
    ±1%
  • Temperature Coefficient
    ±100ppm/°C
  • Resistance
    11.5kOhms
  • Max Operating Temperature
    155°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Composition
    Thick Film
  • Power (Watts)
    1W
  • Power Rating
    1W
  • Max Power Dissipation
    1W
  • Height
    711.2μm
  • Height Seated (Max)
    0.024 0.60mm
  • Length
    3.0988mm
  • Width
    4.5974mm