  • CRCW12185R76FKTK
CRCW12185R76FKTK
advertisement
Manufacturer No:
CRCW12185R76FKTK
Manufacturer:
Vishay
HK JDW NO:
866-CRCW12185R76FKTK
Package:
1218
Datasheet:
CRCW12185R76FKTK
Description:
Thick Film, 5.76Ohm, 1%,
Step5Bar-code shipping tag
CRCW12185R76FKTK
  • Contact Plating
    Lead, Tin
  • Package / Case
    1218
  • Tolerance
    1%
  • Temperature Coefficient
    100 ppm/°C
  • Resistance
    5.76Ohm
  • Max Operating Temperature
    155°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Power Rating
    1W