  • CRCW20101M21DHEFP
CRCW20101M21DHEFP
advertisement
Manufacturer No:
CRCW20101M21DHEFP
Manufacturer:
Vishay
HK JDW NO:
866-CRCW20101M21DHEFP
Package:
2010
Datasheet:
CRCW20101M21DHEFP
Description:
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, Thick Film, 1.21MOhm, 0.5%,
Step5Bar-code shipping tag
CRCW20101M21DHEFP
  • Package / Case
    2010
  • Surface Mount
    YES
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Mounting Feature
    SURFACE MOUNT
  • Packaging
    Tape and Reel
  • Tolerance
    0.5%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    50 ppm/°C
  • Resistance
    1.21MOhm
  • Terminal Finish
    Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • Max Operating Temperature
    155°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Composition
    Thick Film
  • Additional Feature
    SEMI-PRECISION, RATED AC VOL(V):400
  • HTS Code
  • Packing Method
    TR, BLISTER, 7 INCH
  • Depth
    2.5mm
  • Construction
    Rectangular
  • Resistor Type
    FIXED RESISTOR
  • Military Standard
    Not
  • Reference Standard
    AEC-Q200
  • Rated Power Dissipation (P)
    0.75W
  • Working Voltage
    400V
  • Rated Temperature
    70°C
  • Length
    5mm