  • CRCW2512143KFKEG
CRCW2512143KFKEG
advertisement
Manufacturer No:
CRCW2512143KFKEG
HK JDW NO:
873-CRCW2512143KFKEG
Package:
2512 (6432 Metric)
Datasheet:
CRCW2512143KFKEG
Description:
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, CRCW Series, Thick Film, 143kOhm, ±1%, -55°C~155°C
Step5Bar-code shipping tag
CRCW2512143KFKEG
  • Factory Lead Time
    12 Weeks
  • Package / Case
    2512 (6432 Metric)
  • Surface Mount
    YES
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Mounting Feature
    SURFACE MOUNT
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
    CRCW
  • Published
    2013
  • Size / Dimension
    0.248Lx0.124W 6.30mmx3.15mm
  • Tolerance
    ±1%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Feature
    Automotive AEC-Q200
  • Pbfree Code
    yes
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    ±100ppm/°C
  • Resistance
    143kOhm
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • Voltage - Rated
    500V
  • Additional Feature
    RATED AC VOLTAGE (V): 500
  • Power Rating
    1W
  • Voltage - Rated DC
    500V
  • Packing Method
    TR, BLISTER, 7 INCH
  • Construction
    Rectangular
  • Resistor Type
    FIXED RESISTOR
  • Case Code (Metric)
    2512
  • Rated Power Dissipation (P)
    1W
  • Height
    700μm
  • Height Seated (Max)
    0.028 0.70mm