  • CRCW25123K65FKTG
CRCW25123K65FKTG
advertisement
Manufacturer No:
CRCW25123K65FKTG
HK JDW NO:
873-CRCW25123K65FKTG
Datasheet:
CRCW25123K65FKTG
Description:
CRCW Series, Thick Film, 3.65kOhms, 1W, ±1%, -55°C~155°C
Step5Bar-code shipping tag
CRCW25123K65FKTG
    12 Weeks
  • Contact Plating
    Lead, Tin
  • Package / Case
    2512 (6432 Metric)
  • Supplier Device Package
    2512
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
    CRCW
  • Published
    2013
  • Size / Dimension
    0.248Lx0.124W 6.30mmx3.15mm
  • Tolerance
    ±1%
  • Temperature Coefficient
    ±100ppm/°C
  • Resistance
    3.65kOhms
  • Max Operating Temperature
    155°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Composition
    Thick Film
  • Power (Watts)
    1W
  • Power Rating
    1W
  • Voltage - Rated DC
    500V
  • Case Code (Metric)
  • Height
    600μm
  • Height Seated (Max)
    0.028 0.70mm
  • Length
    6.3mm
  • Width
    3.15mm