  • CRCW25124M42FKTG
CRCW25124M42FKTG
advertisement
Manufacturer No:
CRCW25124M42FKTG
HK JDW NO:
873-CRCW25124M42FKTG
Datasheet:
CRCW25124M42FKTG
Step5Bar-code shipping tag
CRCW25124M42FKTG
    2512 (6432 Metric)
  • Supplier Device Package
    2512
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Size / Dimension
    0.248Lx0.124W 6.30mmx3.15mm
  • Tolerance
    ±1%
  • Temperature Coefficient
    ±100ppm/°C
  • Resistance
    4.42MOhms
  • Max Operating Temperature
    155°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Composition
    Thick Film
  • Power (Watts)
    1W
  • Power Rating
    1W
  • Voltage - Rated DC
    500V
  • Max Power Dissipation
    1W
  • Height
    711.2μm
  • Height Seated (Max)
    0.028 0.70mm
  • Length
    6.2992mm
  • Width
    3.1496mm