  • CRCW25126K04FKTG
CRCW25126K04FKTG
advertisement
Manufacturer No:
CRCW25126K04FKTG
HK JDW NO:
873-CRCW25126K04FKTG
Datasheet:
CRCW25126K04FKTG
Description:
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, CRCW Series, Thick Film, 6.04kOhm, ±1%, -55°C~155°C
Step5Bar-code shipping tag
CRCW25126K04FKTG
    12 Weeks
  • Contact Plating
    Lead, Tin
  • Package / Case
    2512 (6432 Metric)
  • Surface Mount
    YES
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Mounting Feature
    SURFACE MOUNT
  • Weight
    40.511469mg
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Size / Dimension
    0.248Lx0.124W 6.30mmx3.15mm
  • Tolerance
    ±1%
  • JESD-609 Code
    e0
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    ±100ppm/°C
  • Resistance
    6.04kOhm
  • Terminal Finish
    Tin/Lead (Sn/Pb) - with Nickel (Ni) barrier
  • Composition
    Thick Film
  • Voltage - Rated
    500V
  • Subcategory
    Fixed Resistors
  • Power Rating
    1W
  • Voltage - Rated DC
    500V
  • Packing Method
    TR, BLISTER, 7 INCH
  • Resistor Type
    FIXED RESISTOR
  • Case Code (Metric)
    6432
  • Rated Power Dissipation (P)
    1W
  • Case Code (Imperial)
    2512
  • Height
    600μm
  • Height Seated (Max)
    0.028 0.70mm