  • CRCW25127R15FMTG
CRCW25127R15FMTG
advertisement
Manufacturer No:
CRCW25127R15FMTG
HK JDW NO:
873-CRCW25127R15FMTG
Package:
2512 (6432 Metric)
Datasheet:
CRCW25127R15FMTG
Description:
CRCW Series, Thick Film, 7.15Ohms, 1W, ±1%, -55°C~155°C
Step5Bar-code shipping tag
CRCW25127R15FMTG
  • Package / Case
    2512 (6432 Metric)
  • Supplier Device Package
    2512
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Series
    CRCW
  • Size / Dimension
    0.248Lx0.124W 6.30mmx3.15mm
  • Tolerance
    ±1%
  • Feature
    Automotive AEC-Q200
  • Temperature Coefficient
    ±300ppm/°C
  • Resistance
    7.15Ohms
  • Max Operating Temperature
    155°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Composition
    Thick Film
  • Power (Watts)
    1W
  • Max Power Dissipation
    1W
  • Height
    711.2μm
  • Height Seated (Max)
    0.028 0.70mm
  • Length
    6.2992mm
  • Width
    3.1496mm