  • CRGCQ1206F12R
CRGCQ1206F12R
advertisement
Manufacturer No:
CRGCQ1206F12R
HK JDW NO:
792-CRGCQ1206F12R
Package:
1206 (3216 Metric)
Datasheet:
CRGCQ1206F12R
Description:
CRGCQ Series, Thick Film, 12Ohm, 0.25W 1/4W, ±1%, -55°C~155°C
Quantity:
In Stock : 16223
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
CRGCQ1206F12R
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    19 Weeks
  • Package / Case
    1206 (3216 Metric)
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    CRGCQ
  • Size / Dimension
    0.122Lx0.061W 3.10mmx1.55mm
  • Tolerance
    ±1%
  • Feature
    Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • Temperature Coefficient
    ±200ppm/°C
  • Resistance
    12Ohm
  • Composition
    Thick Film
  • Power (Watts)
    0.25W 1/4W
  • Height Seated (Max)
    0.026 0.65mm