  • CRGH0805F274R
CRGH0805F274R
advertisement
Manufacturer No:
CRGH0805F274R
HK JDW NO:
792-CRGH0805F274R
Datasheet:
CRGH0805F274R
Description:
FIXED RESISTOR CRGH, Neohm Series, Thick Film, 274Ohm, 0.333W 1/3W, ±1%, -55°C~155°C
Step5Bar-code shipping tag
CRGH0805F274R
  • Lifecycle Status
    ACTIVE (Last Updated: 3 days ago)
  • Factory Lead Time
    13 Weeks
    0805 (2012 Metric)
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Size / Dimension
    0.083Lx0.051W 2.10mmx1.30mm
  • Tolerance
    ±1%
    Solder
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    ±100ppm/°C
  • Resistance
    274Ohm
  • Power (Watts)
    0.333W 1/3W
  • Voltage - Rated
    150V
  • Power Rating
    330mW
  • Packing Method
    TR
  • Max Power Dissipation
    333mW
  • Resistor Type
    FIXED RESISTOR
  • Case Code (Metric)
    2012
  • Rated Power Dissipation (P)
    0.33W