  • CRGH1206F120R
CRGH1206F120R
advertisement
Manufacturer No:
CRGH1206F120R
HK JDW NO:
792-CRGH1206F120R
Package:
1206 (3216 Metric)
Datasheet:
CRGH1206F120R
Description:
CRGH, Neohm Series, Thick Film, 120Ohm, 0.5W 1/2W, ±1%, -55°C~155°C
Quantity:
In Stock : 15975
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Product Details
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
CRGH1206F120R
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Termination
    Solder
  • Temperature Coefficient
    ±100ppm/°C
  • Resistance
    120Ohm
  • Composition
    Thick Film
  • Power (Watts)
    0.5W 1/2W
  • Voltage - Rated
    200V
  • Power Rating
    500mW
  • Voltage - Rated DC
    200V
  • Case Code (Metric)
    3216
  • Case Code (Imperial)
    1206
  • ELV
    Compliant
  • Number of Resistors
    1
  • Height Seated (Max)
    0.026 0.65mm
  • REACH SVHC
    No SVHC
  • RoHS Status
    RoHS Compliant
  • Lifecycle Status
    ACTIVE (Last Updated: 4 days ago)
  • Factory Lead Time
    19 Weeks
  • Mount
    Surface Mount
  • Package / Case
    1206 (3216 Metric)
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    CRGH, Neohm
  • Published
  • Size / Dimension
    0.122Lx0.061W 3.10mmx1.55mm
  • Tolerance
    ±1%