  • CRGP0603F120R
CRGP0603F120R
advertisement
Manufacturer No:
CRGP0603F120R
HK JDW NO:
792-CRGP0603F120R
Package:
0603 (1608 Metric)
Datasheet:
CRGP0603F120R
Description:
CRGP Series, Thick Film, 120Ohm, 0.25W 1/4W, ±1%, -55°C~155°C
Quantity:
In Stock : 11
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Product Details
Step5Bar-code shipping tag
CRGP0603F120R
  • Factory Lead Time
    16 Weeks
  • Package / Case
    0603 (1608 Metric)
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Series
    CRGP
  • Size / Dimension
    0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
  • Tolerance
    ±1%
  • Feature
    Pulse Withstanding
  • Temperature Coefficient
    ±100ppm/°C
  • Resistance
    120Ohm
  • Power (Watts)
    0.25W 1/4W
  • Height Seated (Max)
    0.022 0.55mm