  • CRGP0805F18K
CRGP0805F18K
advertisement
Manufacturer No:
CRGP0805F18K
HK JDW NO:
792-CRGP0805F18K
Package:
0805 (2012 Metric)
Datasheet:
CRGP0805F18K
Description:
CRGP Series, Thick Film, 18kOhm, 0.333W 1/3W, ±1%, -55°C~155°C
Quantity:
In Stock : 3456
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Product Details
Step5Bar-code shipping tag
CRGP0805F18K
    Select All
  • Factory Lead Time
    19 Weeks
  • Package / Case
    0805 (2012 Metric)
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    CRGP
  • Size / Dimension
    0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
  • Tolerance
    ±1%
  • Feature
    Pulse Withstanding
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Temperature Coefficient
    ±100ppm/°C
  • Resistance
    18kOhm
  • Composition
    Thick Film
  • Power (Watts)
    0.333W 1/3W
  • Height Seated (Max)
    0.026 0.65mm