  • CRGS0603J6M8
CRGS0603J6M8
advertisement
Manufacturer No:
CRGS0603J6M8
HK JDW NO:
792-CRGS0603J6M8
Package:
0603 (1608 Metric)
Datasheet:
CRGS0603J6M8
Description:
CRGS, Neohm Series, Thick Film, 6.8MOhms, 0.25W 1/4W, ±5%, -55°C~155°C
Quantity:
In Stock : 1779
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Product Details
Step5Bar-code shipping tag
CRGS0603J6M8
    Select All
  • Lifecycle Status
    ACTIVE (Last Updated: 4 days ago)
  • Factory Lead Time
    16 Weeks
  • Package / Case
    0603 (1608 Metric)
  • Supplier Device Package
    0603
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Series
    CRGS, Neohm
  • Published
    2015
  • Size / Dimension
    0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Feature
    Pulse Withstanding
  • Temperature Coefficient
    ±100ppm/°C
  • Resistance
    6.8MOhms
  • Power (Watts)
    0.25W 1/4W
  • Voltage - Rated
    50V
  • Power Rating
    250mW
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Case Code (Metric)
  • Case Code (Imperial)
  • Height Seated (Max)
    0.022 0.55mm