  • CRGS2512J1M8
CRGS2512J1M8
advertisement
Manufacturer No:
CRGS2512J1M8
HK JDW NO:
792-CRGS2512J1M8
Datasheet:
CRGS2512J1M8
Description:
CRGS, Neohm Series, Thick Film, 1.8MOhms, 1.5W, ±5%, -55°C~155°C
Step5Bar-code shipping tag
CRGS2512J1M8
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Lifecycle Status
    ACTIVE (Last Updated: 5 days ago)
  • Factory Lead Time
    16 Weeks
  • Package / Case
    2512 (6432 Metric)
  • Supplier Device Package
    2512
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Size / Dimension
    0.250Lx0.126W 6.35mmx3.20mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Temperature Coefficient
    ±100ppm/°C
  • Resistance
    1.8MOhms
  • Power (Watts)
    1.5W
  • Voltage - Rated
    250V
  • Power Rating
    1.5W
  • Voltage - Rated DC
    250V
  • Case Code (Metric)
  • Case Code (Imperial)
  • Height Seated (Max)
    0.026 0.65mm