  • CRGS2512J82K
CRGS2512J82K
advertisement
Manufacturer No:
CRGS2512J82K
HK JDW NO:
792-CRGS2512J82K
Datasheet:
CRGS2512J82K
Description:
CRGS, Neohm Series, Thick Film, 82kOhm, 1.5W, ±5%, -55°C~155°C
Quantity:
In Stock : 3363
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Product Details
Step5Bar-code shipping tag
CRGS2512J82K
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    16 Weeks
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Size / Dimension
    0.250Lx0.126W 6.35mmx3.20mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Temperature Coefficient
    ±100ppm/°C
  • Resistance
    82kOhm
  • Power (Watts)
    1.5W
  • Height Seated (Max)
    0.026 0.65mm