  • CRGV0603J1M2
CRGV0603J1M2
advertisement
Manufacturer No:
CRGV0603J1M2
HK JDW NO:
792-CRGV0603J1M2
Step5Bar-code shipping tag
CRGV0603J1M2
  • Lifecycle Status
    ACTIVE (Last Updated: 3 days ago)
    0603 (1608 Metric)
  • Supplier Device Package
    0603
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Size / Dimension
    0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Temperature Coefficient
    ±200ppm/°C
  • Resistance
    1.2MOhms
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Power (Watts)
    0.1W 1/10W
  • Voltage - Rated
    50V
  • Power Rating
    100mW
  • Max Power Dissipation
    100mW
  • Case Code (Metric)
  • Case Code (Imperial)
  • ELV
    Compliant
  • Number of Resistors
    1
  • Height
    450μm
  • Length
    1.6mm