  • CRGV1206J160K
CRGV1206J160K
advertisement
Manufacturer No:
CRGV1206J160K
HK JDW NO:
792-CRGV1206J160K
Package:
1206 (3216 Metric)
Datasheet:
Description:
CRGV, Neohm Series, Thick Film, 160kOhms, 0.25W 1/4W, ±5%, -55°C~125°C
Step5Bar-code shipping tag
CRGV1206J160K
    28 Weeks
  • Contact Plating
    Tin
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Size / Dimension
    0.122Lx0.061W 3.10mmx1.55mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Temperature Coefficient
    ±200ppm/°C
  • Resistance
    160kOhms
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Power (Watts)
    0.25W 1/4W
  • Voltage - Rated
    200V
  • Power Rating
    250mW
  • Max Power Dissipation
    250mW
  • Length
    3.0988mm
  • Width
    1.5494mm