  • CRT14-4BK-50
CRT14-4BK-50
advertisement
Manufacturer No:
CRT14-4BK-50
HK JDW NO:
197-CRT14-4BK-50
Package:
Datasheet:
CRT14-4BK-50
Description:
HOOK-UP STRND 14AWG 20KV BLK 50'
Step5Bar-code shipping tag
CRT14-4BK-50
  • Operating Temperature
    -90°C~200°C
  • Packaging
    Spool
  • Published
    2002
  • Max Operating Temperature
    200°C
  • Min Operating Temperature
    -90°C
  • Color
    Black
  • Wire Gauge
    14 AWG
  • Voltage
    20kV
  • Wire/Cable Gauge
    14 AWG
  • Jacket Color
    Black
  • Conductor Strand
    19/27
  • Jacket (Insulation) Diameter
    0.164 (4.17mm)
  • Insulation Diameter
    4.1656 mm