  • CRT20-4RD-100
CRT20-4RD-100
advertisement
Manufacturer No:
CRT20-4RD-100
HK JDW NO:
197-CRT20-4RD-100
Datasheet:
CRT20-4RD-100
Description:
HOOK-UP STRND 20AWG RED 100'
Step5Bar-code shipping tag
CRT20-4RD-100
  • Operating Temperature
    -90°C~200°C
  • Packaging
    Spool
  • Max Operating Temperature
    200°C
  • Min Operating Temperature
    -90°C
  • Color
    Red
  • Wire Gauge
    20 AWG
  • Voltage
    20kV
  • Wire/Cable Gauge
    20 AWG
  • Jacket Color
    Red
  • Conductor Strand
    19/32
  • Jacket (Insulation) Diameter
    0.135 (3.43mm)
  • Insulation Diameter
    3.429 mm