  • CS11ZU2GA472MYGKA
CS11ZU2GA472MYGKA
advertisement
Manufacturer No:
CS11ZU2GA472MYGKA
Manufacturer:
TDK Corporation
HK JDW NO:
769-CS11ZU2GA472MYGKA
Package:
Radial, Disc
Datasheet:
CS11ZU2GA472MYGKA
Description:
CAP CER 4700PF 300VAC Z5U RADIAL
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
CS11ZU2GA472MYGKA
    Select All
  • Factory Lead Time
    18 Weeks
  • Lifecycle Status
    PRODUCTION (NOT RECOMMENDED FOR NEW DESIGN) (Last Updated: 1 month ago)
  • Mount
    Through Hole
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    Radial, Disc
  • Dielectric Material
    CERAMIC
  • Operating Temperature
    -25°C~125°C
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    2001
  • Size / Dimension
    0.413Dia 10.50mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Feature
    High Voltage
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Number of Terminations
    2
  • Temperature Coefficient
    Z5U
  • Applications
    Safety
  • Voltage - Rated
    300VAC
  • Capacitance
    4700pF
  • Lead Pitch
    7.493mm
  • Capacitor Type
    CERAMIC CAPACITOR
  • Lead Spacing
    0.295 7.50mm
  • Lead Style
    Formed Leads - Kinked
  • Lead/Base Style
    Straight
  • Height Seated (Max)
    0.571 14.50mm
  • Thickness
    5.0038mm