  • CSACW60M0X51-R0
CSACW60M0X51-R0
advertisement
Manufacturer No:
CSACW60M0X51-R0
Manufacturer:
Murata Electronics
HK JDW NO:
535-CSACW60M0X51-R0
Package:
4-SMD, No Lead
Datasheet:
CSACW60M0X51-R0
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
CSACW60M0X51-R0
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    4-SMD, No Lead
  • Operating Temperature
    -20°C~80°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    CERALOCK® CSACW
  • Size / Dimension
    0.098Lx0.079W 2.50mmx2.00mm
  • Tolerance
    0.5%
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Termination
    SMD/SMT
  • Type
    Ceramic
  • Additional Feature
    TR, 7 INCH
  • Frequency
    60MHz
  • Frequency Stability
    ±0.2%
  • Physical Dimension
    L2.5XB2.0XH1.0 (mm)/L0.098XB0.079XH0.039 (inch)
  • Operating Frequency
    60MHz
  • Load Capacitance
    47pF
  • Impedance
    50Ohm
  • Frequency Tolerance
    ±0.5%
  • Height
    0.039 1.00mm