  • CSC04A011K50GEK
CSC04A011K50GEK
advertisement
Manufacturer No:
CSC04A011K50GEK
Manufacturer:
Vishay
HK JDW NO:
866-CSC04A011K50GEK
Package:
Conformal
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
CSC04A011K50GEK
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Contact Plating
    Tin
  • Mount
    Through Hole
  • Package / Case
    Conformal
  • Number of Pins
    4
  • Packaging
    Bulk
  • Tolerance
    2%
  • Termination
    Pin
  • Temperature Coefficient
    100 ppm/°C
  • Resistance
    1.5kOhm
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Power Rating
    400mW
  • Terminal Pitch
    2.54mm
  • Length
    9.91mm