  • CSC04A03510RGPA
CSC04A03510RGPA
advertisement
Manufacturer No:
CSC04A03510RGPA
HK JDW NO:
873-CSC04A03510RGPA
Package:
4-SIP
Datasheet:
CSC04A03510RGPA
Step5Bar-code shipping tag
CSC04A03510RGPA
  • Factory Lead Time
    35 Weeks
  • Contact Plating
    Lead, Tin
  • Package / Case
    4-SIP
  • Number of Pins
    4
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Published
    2016
  • Size / Dimension
    0.390Lx0.098W 9.91mmx2.49mm
  • Tolerance
    ±2%
  • JESD-609 Code
    e0
  • Pbfree Code
    no
  • Number of Terminations
    4
  • Termination
    SIP
  • Temperature Coefficient
    ±100ppm/°C
  • Resistance
    510Ohm
  • Terminal Finish
    Tin/Lead (Sn/Pb)
  • Power Rating
    400mW
  • Voltage - Rated DC
    100V
  • Terminal Pitch
    2.54mm
  • Construction
    Conformal Coating
  • Resistor Type
    ARRAY/NETWORK RESISTOR
  • Lead Pitch
    2.54mm
  • Lead Length
    3.3mm
  • Number of Elements
    1
  • Size Code
    3910
  • Number of Resistors
  • Circuit Type
    Isolated
  • Power Per Element
    300mW
  • Element Power Dissipation
    0.3W
  • Resistor-Ratio-Drift
    ±50ppm/°C
  • Height
    4.953mm
  • Height Seated (Max)
    0.195 4.95mm
  • Thickness
    2.49mm