  • CSC08A-03-100G
CSC08A-03-100G
advertisement
Manufacturer No:
CSC08A-03-100G
Manufacturer:
Vishay / Dale
HK JDW NO:
873-CSC08A-03-100G
Package:
Datasheet:
CSC08A-03-100G
Step5Bar-code shipping tag
CSC08A-03-100G
    Select All
  • Surface Mount
    NO
  • Terminal Shape
    FLAT
  • Mounting Feature
    THROUGH HOLE MOUNT
  • Tolerance
    2%
  • JESD-609 Code
    e0
  • Pbfree Code
    no
  • Number of Terminations
    8
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    100 ppm/°C
  • Terminal Finish
    Tin/Lead (Sn/Pb)
  • HTS Code
  • Technology
    METAL GLAZE/THICK FILM
  • Number of Functions
    4
  • Resistor Type
    ARRAY/NETWORK RESISTOR
  • Rated Power Dissipation (P)
    1W
  • Operating Temperature (Max)
    150°C
  • Operating Temperature (Min)
    -55°C
  • Number of Elements
    1
  • Working Voltage
    100V
  • Rated Temperature
    70°C
  • Element Power Dissipation
    0.3W
  • Network Type
    ISOLATED
  • First Element Resistance
    10Ohm
  • Temperature Coefficient Tracking
    50 ppm/°C