  • CSC08A0118K0GEK
CSC08A0118K0GEK
advertisement
Manufacturer No:
CSC08A0118K0GEK
HK JDW NO:
866-CSC08A0118K0GEK
Package:
Conformal
Step5Bar-code shipping tag
CSC08A0118K0GEK
    Select All
  • Contact Plating
    Tin
  • Mount
    Through Hole
  • Package / Case
    Conformal
  • Number of Pins
    8
  • Packaging
    Bulk
  • Tolerance
    2%
  • Termination
    Pin
  • Temperature Coefficient
    100 ppm/°C
  • Resistance
    18kOhm
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Power Rating
    1W
  • Terminal Pitch
    2.54mm
  • Length
    20.07mm