  • CSC10A0120K0GEK
CSC10A0120K0GEK
advertisement
Manufacturer No:
CSC10A0120K0GEK
HK JDW NO:
873-CSC10A0120K0GEK
Package:
10-SIP
Datasheet:
CSC10A0120K0GEK
Step5Bar-code shipping tag
CSC10A0120K0GEK
  • Factory Lead Time
    34 Weeks
  • Contact Plating
    Tin
  • Package / Case
    10-SIP
  • Number of Pins
    10
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Published
    2008
  • Size / Dimension
    0.990Lx0.098W 25.15mmx2.49mm
  • Tolerance
    ±2%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Number of Terminations
    10
  • Termination
    Pin
  • Temperature Coefficient
    ±100ppm/°C
  • Resistance
    20kOhm
  • HTS Code
  • Power Rating
    1.25W
  • Terminal Pitch
    2.54mm
  • Lead Length
    3.3mm
  • Number of Elements
    9
  • Number of Resistors
    9
  • Power Per Element
    200mW
  • Element Power Dissipation
    0.2W
  • Resistor-Ratio-Drift
    ±50ppm/°C
  • Height Seated (Max)
    0.195 4.95mm