  • CSR0805JK80L0
CSR0805JK80L0
advertisement
Manufacturer No:
CSR0805JK80L0
HK JDW NO:
762-CSR0805JK80L0
Package:
0805 (2012 Metric)
Datasheet:
CSR0805JK80L0
Description:
FIXED RESISTOR CSR Series, Thick Film, 80mOhm, 0.25W 1/4W, ±5%, -55°C~155°C
Step5Bar-code shipping tag
CSR0805JK80L0
  • Package / Case
    0805 (2012 Metric)
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Series
    CSR
  • Size / Dimension
    0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Temperature Coefficient
    ±200ppm/°C
  • Resistance
    80mOhm
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • Power (Watts)
    0.25W 1/4W
  • Packing Method
    TR, PAPER, 7 INCH
  • Height Seated (Max)
    0.026 0.65mm