  • CSRF2010FT25L0
CSRF2010FT25L0
advertisement
Manufacturer No:
CSRF2010FT25L0
HK JDW NO:
762-CSRF2010FT25L0
Package:
2010 (5025 Metric)
Datasheet:
CSRF2010FT25L0
Description:
CSRF Series, Metal Foil, 25mOhms, 1W, ±1%, -55°C~125°C
Step5Bar-code shipping tag
CSRF2010FT25L0
    Select All
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Composition
    Metal Foil
  • Power (Watts)
    1W
  • Max Power Dissipation
    1W
  • Height
    1.143mm
  • Height Seated (Max)
    0.037 0.95mm
  • Length
    5.0038mm
  • Width
    2.4892mm
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Factory Lead Time
    11 Weeks
  • Package / Case
    2010 (5025 Metric)
  • Supplier Device Package
    2010
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Series
    CSRF
  • Size / Dimension
    0.197Lx0.098W 5.00mmx2.50mm
  • Tolerance
    ±1%
  • Feature
    Current Sense, Moisture Resistant
  • Resistance
    25mOhms
  • Max Operating Temperature
    170°C