  • CSRN2010FK20L0
CSRN2010FK20L0
advertisement
Manufacturer No:
CSRN2010FK20L0
HK JDW NO:
762-CSRN2010FK20L0
Package:
2010 (5025 Metric)
Datasheet:
CSRN2010FK20L0
Description:
RES 0.02 OHM 1% 1W 2010
Step5Bar-code shipping tag
CSRN2010FK20L0
    12 Weeks
  • Contact Plating
    Tin
  • Package / Case
    2010 (5025 Metric)
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2010
  • Series
    CSRN
  • Size / Dimension
    0.197Lx0.097W 5.00mmx2.45mm
  • Tolerance
    ±1%
    Current Sense
  • Pbfree Code
    yes
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    ±250ppm/°C
  • Resistance
    20mOhm
  • Composition
    Thick Film
  • Power Rating
    1W
  • Packing Method
    TR, PLASTIC, 7 INCH
  • Max Power Dissipation
    1W
  • Construction
    Rectangular
  • Resistor Type
    FIXED RESISTOR
  • Case Code (Metric)
    5025
  • Rated Power Dissipation (P)
    1W
  • Case Code (Imperial)
  • Height
    762μm
  • Height Seated (Max)
    0.030 0.75mm