  • CSS2512DT50L0
CSS2512DT50L0
advertisement
Manufacturer No:
CSS2512DT50L0
HK JDW NO:
762-CSS2512DT50L0
Package:
2512 (6432 Metric)
Datasheet:
CSS2512DT50L0
Description:
CSS Series, Metal Element, 50mOhm, 2W, ±0.5%, -55°C~225°C
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
CSS2512DT50L0
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    18 Weeks
  • Mount
    Surface Mount
  • Package / Case
    2512 (6432 Metric)
  • Operating Temperature
    -55°C~225°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    CSS
  • Size / Dimension
    0.246Lx0.130W 6.25mmx3.30mm
  • Tolerance
    ±0.5%
  • Feature
    Automotive AEC-Q200, Current Sense
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • Temperature Coefficient
    ±15ppm/°C
  • Resistance
    50mOhm
  • Composition
    Metal Element
  • Power (Watts)
    2W
  • Height Seated (Max)
    0.035 0.90mm