  • CSTCC8M38G53-R0
CSTCC8M38G53-R0
advertisement
Manufacturer No:
CSTCC8M38G53-R0
HK JDW NO:
535-CSTCC8M38G53-R0
Datasheet:
CSTCC8M38G53-R0
Step5Bar-code shipping tag
CSTCC8M38G53-R0
  • Surface Mount
    YES
  • Size / Dimension
    0.283Lx0.118W 7.20mmx3.00mm
  • Tolerance
    0.5%
  • Part Status
    Not For New Designs
  • Max Operating Temperature
    80°C
  • Min Operating Temperature
    -20°C
  • Additional Feature
    TR, 7 INCH
  • Frequency
    8.38MHz
  • Physical Dimension
    L3.2XB1.3XH0.8 (mm)/L0.126XB0.051XH0.031 (inch)
  • Operating Frequency
    8.38MHz
  • Load Capacitance
    15pF
  • Frequency Tolerance
    0.5%
  • Height
    0.061 1.55mm