  • CSTCE12M0G52-R0
CSTCE12M0G52-R0
advertisement
Manufacturer No:
CSTCE12M0G52-R0
HK JDW NO:
535-CSTCE12M0G52-R0
Package:
3-SMD, No Lead
Datasheet:
CSTCE12M0G52-R0
Description:
MURATA CSTCE12M0G52-R0RESONATOR, SMD, 12MHZ
Step5Bar-code shipping tag
CSTCE12M0G52-R0
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.051W 3.20mmx1.30mm
  • Tolerance
    0.5%
  • Feature
    Built in Capacitor
  • Pbfree Code
    yes
  • Additional Feature
    TR, EMBOSSED, 7 INCH
  • Frequency
    12MHz
  • Frequency Stability
    ±0.2%
  • Operating Frequency
    12MHz
  • Load Capacitance
    10pF
  • Frequency Tolerance
    ±0.5%
  • Self Resonant Frequency
    12MHz
  • Height
    0.028 0.70mm
  • REACH SVHC
    No SVHC
  • RoHS Status
    RoHS Compliant
  • Lead Free
    Lead Free
  • Package / Case
    3-SMD, No Lead
  • Number of Pins
    3
  • Operating Temperature
    -20°C~80°C