  • CSTCE12M0G55-R0
CSTCE12M0G55-R0
advertisement
Manufacturer No:
CSTCE12M0G55-R0
HK JDW NO:
535-CSTCE12M0G55-R0
Package:
3-SMD, Non-Standard
Datasheet:
CSTCE12M0G55-R0
Description:
CER RES 12.0000MHZ 33PF SMD
Step5Bar-code shipping tag
CSTCE12M0G55-R0
    Select All
  • Lifecycle Status
    TO BE DISCONTINUED (Last Updated: 2 weeks ago)
  • Contact Plating
    Gold
  • Package / Case
    3-SMD, Non-Standard
  • Number of Pins
    3
  • Operating Temperature
    -20°C~80°C
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.051W 3.20mmx1.30mm
  • Tolerance
    0.5%
  • JESD-609 Code
    e4
  • Feature
    Built in Capacitor
  • Pbfree Code
    yes
  • Frequency
    12MHz
  • Frequency Stability
    ±0.2%
  • Operating Frequency
    12MHz
  • Load Capacitance
    33pF
  • Impedance
    30Ohm
  • Frequency Tolerance
    ±0.5%
  • Self Resonant Frequency
    12MHz
  • Height
    0.031 0.79mm