  • PBRC-2.41AR
PBRC-2.41AR
advertisement
Manufacturer No:
PBRC-2.41AR
HK JDW NO:
428-PBRC-2.41AR
Package:
2-SMD, Non-Standard
Datasheet:
PBRC-2.41AR
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
PBRC-2.41AR
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    2-SMD, Non-Standard
  • Operating Temperature
    -20°C~80°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    PBRC-A, Kyocera
  • Size / Dimension
    0.291Lx0.134W 7.40mmx3.40mm
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Type
    Ceramic
  • Frequency
    2.41MHz
  • Frequency Stability
    ±0.3%
  • Impedance
    200Ohms
  • Frequency Tolerance
    ±0.5%
  • Height
    0.091 2.30mm