  • CTHF2836F-182M4R0
CTHF2836F-182M4R0
advertisement
Manufacturer No:
CTHF2836F-182M4R0
Manufacturer:
Central Technologies
HK JDW NO:
154-CTHF2836F-182M4R0
Package:
Vertical, 4 PC Pin
Datasheet:
Description:
RAD LEAD CMC COIL 1.8 MH MIN.TH
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
CTHF2836F-182M4R0
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    Vertical, 4 PC Pin
  • Mfr
    Central Technologies
  • Operating Temperature
    -20°C ~ 105°C
  • Series
    CTHF2836F
  • Size / Dimension
    1.201" L x 0.866" W (30.50mm x 22.00mm)
  • Approval Agency
  • Filter Type
    Power Line
  • Number of Lines
    2
  • DC Resistance (DCR) (Max)
    50mOhm
  • Current Rating (Max)
    4A
  • Voltage Rating - DC
  • Features
  • Voltage Rating - AC
    250V
  • Height (Max)
    1.417" (36.00mm)