  • CTUF0917VF-103MR25
CTUF0917VF-103MR25
advertisement
Manufacturer No:
CTUF0917VF-103MR25
Manufacturer:
Central Technologies
HK JDW NO:
154-CTUF0917VF-103MR25
Package:
Vertical, 4 PC Pin
Datasheet:
Description:
10MH RADIAL LEAD CMC
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
CTUF0917VF-103MR25
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    Vertical, 4 PC Pin
  • Mfr
    Central Technologies
  • Operating Temperature
    -20°C ~ 105°C
  • Series
    CTUF0917VF
  • Size / Dimension
    0.709" L x 0.472" W (18.00mm x 12.00mm)
  • Approval Agency
  • Filter Type
    Power Line
  • Number of Lines
    2
  • DC Resistance (DCR) (Max)
    3.5Ohm
  • Current Rating (Max)
    250mA
  • Voltage Rating - DC
  • Features
  • Voltage Rating - AC
    250V
  • Height (Max)
    0.669" (17.00mm)