  • CUS1500M-48/SF
CUS1500M-48/SF
advertisement
Manufacturer No:
CUS1500M-48/SF
Manufacturer:
TDK-Lambda Americas Inc.
HK JDW NO:
778-CUS1500M-48/SF
Package:
Datasheet:
CUS1500M-48/SF
Description:
Quantity:
In Stock : 3838
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
CUS1500M-48/SF
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    20 Weeks
  • Mounting Type
    Chassis Mount
  • Operating Temperature
    -20°C~60°C With Derating
  • Series
    CUS1500M (1500W)
  • Size / Dimension
    10.28Lx5.00W x 2.48 H 261.0mmx127.0mmx63.0mm
  • Feature
    Adjustable Output, Remote On/Off, Remote Sense, Standby Output, Universal Input
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Type
    Enclosed
  • Applications
    ITE (Commercial), Medical
  • Power (Watts)
    1536W
  • Number of Outputs
    1
  • Approval Agency
    CE
  • Efficiency
    88%
  • Voltage - Isolation
    4kV
  • Voltage - Output 1
    48V
  • Current - Output (Max)
    32A
  • Voltage - Input
    85V~265VAC 120V~340VDC