  • CUS600M-28
CUS600M-28
advertisement
Manufacturer No:
CUS600M-28
HK JDW NO:
778-CUS600M-28
Quantity:
In Stock : 9674
Step5Bar-code shipping tag
CUS600M-28
  • Factory Lead Time
    18 Weeks
  • Operating Temperature
    -20°C~70°C With Derating
  • Series
    CUS600M (600W)
  • Size / Dimension
    5.00Lx3.00W x 1.34 H 127.0mmx76.2mmx34.0mm
  • Feature
    Adjustable Output, Remote On/Off, Remote Sense
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Type
    Open Frame
  • Power (Watts)
    400W 602W Forced Air
  • Number of Outputs
    1
  • Approval Agency
    CE
  • Efficiency
    96%
  • Voltage - Isolation
    4kV
  • Voltage - Output 1
    28V
  • Current - Output (Max)
    14.3A
  • Voltage - Input
    85V~265VAC