  • CVCO55BE-2475-2900
CVCO55BE-2475-2900
advertisement
Manufacturer No:
CVCO55BE-2475-2900
HK JDW NO:
198-CVCO55BE-2475-2900
Package:
16-QFN, Variant
Description:
VCO 2687.5MHZ 0-16V 12.7X12.7MM
Step5Bar-code shipping tag
CVCO55BE-2475-2900
  • Factory Lead Time
    7 Weeks
  • Operating Temperature
    -40°C~75°C
  • Published
    2008
  • Size / Dimension
    0.500Lx0.500W 12.70mmx12.70mm
  • Max Operating Temperature
    75°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Voltage - Supply
    8V
  • Frequency
    2.9GHz
  • Operating Supply Voltage
    5.25V
  • Load Capacitance
    47pF
  • Frequency Range
    2475MHz~2900MHz
  • Frequency - Cutoff or Center
    2687.5MHz
  • Icc Max
    28mA
  • Phase Noise Typ (dBc/Hz)
    -100
  • 2nd Harmonic, Typ (dBc)
    -15
  • Tuning Voltage (VDC)
    0V~16V
  • Power (dBm)
    -2.5 ±2.5
  • Pushing (MHz/V)
    0.5
  • Height
    0.150 3.81mm
  • Length
    12.7mm
  • Width
    12.7mm