  • CVCO55BE-2560-3200
CVCO55BE-2560-3200
advertisement
Manufacturer No:
CVCO55BE-2560-3200
Manufacturer:
Crystek Corporation
HK JDW NO:
198-CVCO55BE-2560-3200
Package:
16-QFN, Variant
Description:
VCO 2880MHZ 0.5-18V 12.7X12.7MM
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
CVCO55BE-2560-3200
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    6 Weeks
  • Package / Case
    16-QFN, Variant
  • Number of Pins
    16
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Packaging
    Strip
  • Published
    2008
  • Series
    CVCO55
  • Size / Dimension
    0.500Lx0.500W 12.70mmx12.70mm
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Termination
    SMD/SMT
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Voltage - Supply
    10V
  • Frequency
    3.2GHz
  • Operating Supply Voltage
    5.25V
  • Load Capacitance
    50pF
  • Frequency Range
    2560MHz~3200MHz
  • Frequency - Cutoff or Center
    2880MHz
  • Icc Max
    25mA
  • Phase Noise Typ (dBc/Hz)
    -90
  • 2nd Harmonic, Typ (dBc)
    -25
  • Tuning Voltage (VDC)
    0.5V~18V
  • Power (dBm)
    5 ±5
  • Pushing (MHz/V)
    5
  • Height
    0.150 3.81mm
  • Length
    12.7mm
  • Width
    12.7mm