  • CVCO55BE-3025-3125
CVCO55BE-3025-3125
advertisement
Manufacturer No:
CVCO55BE-3025-3125
HK JDW NO:
198-CVCO55BE-3025-3125
Package:
16-QFN, Variant
Description:
VCO 3075MHZ 0.3-4.7V 12.7X12.7MM
Step5Bar-code shipping tag
CVCO55BE-3025-3125
  • Icc Max
    25mA
  • Phase Noise Typ (dBc/Hz)
    -98
  • 2nd Harmonic, Typ (dBc)
    -15
  • Tuning Voltage (VDC)
    0.3V~4.7V
  • Power (dBm)
    0 ±3
  • Pushing (MHz/V)
    2
  • Height
    0.150 3.81mm
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Published
    2008
  • Size / Dimension
    0.500Lx0.500W 12.70mmx12.70mm
  • Voltage - Supply
    5V
  • Frequency Range
    3025MHz~3125MHz
  • Frequency - Cutoff or Center
    3075MHz